جمعه 13 شهریور‌ماه سال 1388 @ 00:04

Ansoft HFSS 11

 

  HFSS™نرم افزاری صنعتی برای شبیه سازی 3 بعدی میدان های الکترومغناطیسی قطعات فرکانس بالا و سرعت بالا میباشد . قدرت بالایی در تحلیل انواع میدان های موجود در اطراف موتور ها ، مدارات ، پکیج آی سی ها و.... دارد.

موارد کاربرد نرم افزار :

  • طراحی chip embedded passives 
  • طراحی و تحلیل IC packages 
  • طراحی و تحلیل PCB interconnects 
  • طراحی و تحلیل  آنتن ها و میدان های اطراف انها 
  • طراحی مدارات RF/microwave components  

این نرم افزار برای دانشجویان و مهندسان حوزه الکترونیک ،مخابرات ، قدرت و فیزیک مناسب می باشد.

 

 

 


دوشنبه 9 شهریور‌ماه سال 1388 @ 22:45

Portable MathMagic Pro v4.0.73

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با فرمولهای پیچیده ریاضی درگیر هستید و به دنبال راه حلی برای تایپ و نوشتن این فرمولها هستید برایتان MathMagic Pro  را پیشنهاد میکنم. 

 

 

 

این ورژن از برنامه پرتابل است و میتوانید بر فلش مموری ذخیره کرده و هر جا که لازم داشتید بدون نصب استفاده کنید. 

ادامه مطلب ...

سه‌شنبه 3 شهریور‌ماه سال 1388 @ 23:48

Eplan Cabinet 1.9.5

 

 ecabinet مخصوص طراحی تابلوهای برق صنعتی است.در این نرم افزار نحوه چیدمان قطعات بر روی تابلو تعیین شده و یک نمای دو بعدی یا سه بعدی(به دلخواه کاربر) از این تابلو برای شما رسم میشود که دید طراح را نسبت به طرح نهایی تابلو کامل می کند.
این نرم افزار قابلیت ارتباط  با نرم افزار eplan را دارد.به این صورت که به عنوان یک امکان اضافی در نرم افزار eplan ،طرح ecabinet می تواند از داخل نرم افزار eplan باز شده و یک قالب سه بعدی از طرح پنل کنترلی را به ما ارائه کند.
از دیگر امکانات نرم افزار ecabinet میتوان به ایجاد داده های مورد نیاز در خروجی جهت انجام دریل اتوماتیک ،ابزارهای رسم گرافیکی و تغییر اندازه طرح،دسترسی مستقیم به داده های نرم افزار eplan مثل اجزاء و سیم کشی ها و رسم اتوماتیک سیم بندی جهت طراحی سریع تابلو اشاره کرد.